چند رسانه
اخبار استان

خبر چگنی: موسوی عضو کمیسیون انرژری از حضور بابک زنجانی در کمیسیون انرژی و بررسی موضوع فروش نفت توسط بابک زنجانی در جلسه‌ روز سه‌شنبه کارگروه بررسی فروش نفت کمیسیون انرژی خبر داد و اظهار داشت: در کشور جمهوری اسلامی هست و منابع مالی خوبی هم در اختیار دارند که از طریق تآنها می تواند بدهی خود را به خزانه پرداخت کند.

کد خبر: ۲۲۶۳
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۳۳

به گزارش خبر چگنی، به نقل از شبکه اطلاع رسانی دانا، از حضور بابک زنجانی در کمیسیون انرژی و بررسی موضوع فروش نفت توسط بابک زنجانی در جلسه‌ روز سه‌شنبه کارگروه بررسی فروش نفت کمیسیون انرژی خبر داد و اظهار داشت: بحثی که در رسانه ها به آن پرداخته شده به طرق مختلفی انعکاس گسترده ای داشته اما  واقعیت موضوع این است که بابک زنجانی یعنی شرکت (نیکو) طرف قرارداد شرکت ملی نفت واقع می شود، لذا برای فروش نفت خام و فراورده های نفتی و میعانات گازی در این مقطع تحریم که با توجه به تحریم های سنگین جبهه استکبار علیه صنعت نفت اعمال شده است، راهکارهای مختلفی را برای فروش بیشتر نفت در دستور کار قرار داشته و این شیوه هم یکی از آن راهکارها بوده است.

وی توضیح داد : آقای بابک زنجانی در قبال فروش نفت و دریافت حق الزحمه  خود پولی راکه حاصل فروش بوده را بایستی به شرکت ملی نفت برمی گرداند که این اتفاق افتاده، یعنی مبالغی از پرداخت فروش برگردانده شده است ولی اختلاف نظر بر سر 2 ملیارد دلار هست که ایشان موفق به برگردان آن نشده است؛ به همین دلیل کمیسیون انرژی مجلس در راستای وظیفه نظارتی خود این موضوع را در دستور کار قرار داده و پیگیری کرده ، لذا کمیته ای مشخصا مخصوص پیگیری و به نتیچه رسیدن این امر شده است.

موسوی در باره نتیجه  بررسی های دیروز کمیسون انرژی مجلس بیان داشت:  دیروز دوستان شرکت نفت و گاز دیوان محاسبات و همچنین آقای بابک زنجانی گزارشات خود را به کمیسیون انرژی ارائه دادن که هر یک استدلال های داشتند؛ آنچه تا این لحظه در کمیسیون انرژی برداشت شده  این است که وی در کشور جمهوری اسلامی هست و منابع مالی خوبی هم در اختیار دارند و طبق ادعای رسانه های خودشان سرمایه گذاری های مناسبی  هم در داخل و خارج انجام داده است.

وی ادامه داد :به گمان کمیسیون انرژی آقای بابک زنجانی می تواند با در اختیار قرار دادن بخشی از این اموال بدهی را به شرکت ملی نفت و در واقع به خزانه کشور بپردازد. برداشت ما این بود وی تلاش هایی در این زمینه کرده است و بعضا چند فقره چک و چند قطعه زمین را در اختیار شرکت ملی نفت قرار داده است که این شرکت با حساسیت تمام ملزم هست که شرایط این ملک یا هر سرمایه ای که ایشان عرضه می کند در قبال بدهی ارزیابی و برسی قرار بدهد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی اضافه کرد:  واقعیت این است که می شود با اینگونه توافق کردن این مسئله را به انجام خوبی رساند. اینگونه که  هم آقای زنجانی بدهی خود را پرداخته و شرکت ملی نفت به دنبال خواسته ای جز این نیست و هم  اینکه آقای زنجانی می تواند به ادامه سرمایه گذاری خود در جاهای مختلفی که داشتن ادامه بدهد.

وی در پایان گفت: جلسات  کمیسیون  تابدست یابی به نتیچه قطعی و مطلوب ادامه خواهد داشت .

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: