چند رسانه
اخبار استان
امام جمعه شهرستان چگنی در خطبه های نماز جمعه شهرستان؛

خبر چگنی: امام جمعه شهرستان چگنی در خطبه های نماز جمعه شهرستان گفت: در آیات قرآن اشاره شده روز قیامت روزی است که کسی به فکر کسی نیست و توقع کمک از کسی نیست.

کد خبر: ۲۳۴۵
تاریخ انتشار: شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۲۲

به گزارش خبر چگنی، نماز جمعه شهرستان چگنی به امامت حجت الاسلام والمسلمین حسین زاده آملی برگزار گردید.

وی با اشاره به روایت در کتاب غررالحکم افزود: از حضرت علی (ع) آمده است اگر لباس انسان تقوا حافظ انسان نباشد از اسباب دینا هیچ چیز نمی تواند انسان را بپو شاند  همانطور که لباس تن را می پوشاند ،وانسان را از سرما وگرما حفظ می کند ، تقوا لباس جان آدمی است  عیوب اخلاقی انسان را می پوشاند.

اگر انسان متقی نشد، عیب انسان آشکار می شود و رسوا می شود فقط تقوا است که می تواند انسان را از همه عیوب حفظ کند ونگه دارد و آبروی انسان را در دو دنیا از همه خطرات حفظ کند.

امام جمعه شهرستان با دعوت خود و نمازگزاران به تقوی الهی خطبه اول را در ادامه بحث قیامت آغاز نمود و افزود: سخنم رادر باره قیامت مطرح می کنم در ادامه بحث معاد عرض کردم ، قبل از اینکه به موضوعات متنوع معاد بپردازم خوب است .دور نمایی از این روز سخت ودشوار رااز منظر قرآن وروایات بشناسیم که ما درمعرض چه روزی قرار داریم سه نکته در این جلسه عرض می کنم اولین نکته ، این است که زلزله عظیمی صورت بگیرد و همه عالم را فرا می گیرد. کوهها و دریاها به هم می ریزند.

وی اضافه کرد: نکته دوم اینست که قیامت در شرایطی رخ می دهد که کسی باور نمی کند. یکباره رخ می دهد. نکته سوم اینست که در آیات قرآن به آن اشاره شده روز قیامت روزی است که کسی به فکر کسی نیست و توقع کمک از کسی نیست.

امام جمعه با اشاره به قیامت و آثار آن بیان داشت: روز قیامت روزی است که کسی به کسی کمک نمی کند. خداوند می فرماید : روزی است که برادر از برادر فرار می کند، پدر و مادر از هم فرار می کنند، فرزندان و پدر و مادر از هم فرار می کنند. پیامبر فرمودند: در روز قیامت 3 جا هیچ کس به فکر دیگری نیست. 1-زمانی که اعمال انسان را می سنجند و فرد فکر اینست که اعمال کار و اعمال در میزان سنگین یا سبک است.2-هنگامی که از پل صرات عبور می کند، آیا می تواند از راهی که از شمشیر برنده تر و از راهی که از مو باریکتر است عبور کند؟ 3-آن زمانی که نامه اعمالش را می خوانند و به دست راست یا چپ او بدهند.

 

حجت الاسلام والمسلمین حسین زاده آملی خطبه دوم را با ذکر چند مناسبت مطرح نمود و اظهار داشت: مناسبت اول 24 الی 30 مهر هفته بهداشت و سالمندان است این روز را به همه سالمندان تبریک عرض می کنم. مناسبت دوم،  29مهر روز ولادت امام علی النقی امام الهادی (ع) است این روز را به ساحت مقدس امام زمان (عج) ومحضر امام المسلمین مقام رهبری وشما عاشقان آن امام تبریک عرض می نمایم. مناسبت سوم 2 آذر عید سیعد غدیر خم به شیفتگان امام و ولایت تبریک عرض می نمایم.

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: نماز جمعه چگنی 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 0

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: