چند رسانه
اخبار استان

سردار جوانی گفت: قطعاً در صورت کاهش تحریم ها، مشکلات اقتصادی مردم به طور کامل از بین نمی رود؛ چرا که مشکلات اقتصادی مردم ریشه های ساختاری دارد.

کد خبر: ۲۳۸۲
تاریخ انتشار: سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۴۰

به گزارش خبر چگنی، به نقل از شبکه اطلاع رسانی دانا سردار جوانی مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه در خصوص تاثیر تحریم ها بر معیشت و مشکلات اقتصادی مردم خاطرنشان کرد: قطعاً تحریم ها بر مشکلات اقتصادی مردم تاثیر دارد؛ اما نمی تواند مهمترین عامل برای مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم باشد.

وی تأکید کرد: درواقع ریشه ی مشکلات اقتصادی کشور، مسائل داخلی است و نمی توان این گونه برنامه ریزی کرد که با روابط دیپلماسی می توان این مشکلات را کاهش داد؛ قطعاً در صورت کاهش تحریم ها، مشکلات اقتصادی مردم به طور کامل از بین نمی رود.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه اذعان داشت: مشکلات اقتصادی مردم ایران ریشه های ساختاری داشته و تنها با درست کردن ساختار ها می توان گام موثری در جهت رفع مشکلات اقتصادی مردم برداشت.

جوانی افزود: در حال حاضر بسیار ی از کشورها وجود دارند که تحریم نیستند اما دارای مشکلات اقتصادی زیادی می باشند؛ همچنین کشور ایران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، بیشترین ارتباط را با آمریکا داشته است؛ اما مردم در آن زمان نیز مشکلات اقتصادی فراوانی داشتند؛ این موضوع نشان دهنده آن است که مشکلات اقتصادی ما ناشی از تحریم ها و یا عدم ارتباط با آمریکا نیست.

وی یادآور شد: روند مذاکرات ایران و گروه 5+1 قبل از سال 88 به گونه ای بود که آنها ایران را به عنوان یک کشور هسته ای پذیرفته بودند و به دنبال ایجاد روابط تعاملی به جای تقابل با ایران بودند.

 مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه افزود: پس از انتخابات 88 و بروز این فتنه که با همکاری فتنه­گرانی در داخل کشور انجام شد، آمریکا به دنبال رابطه ی تقابلی با ایران رفت؛ به گونه ای که اگر روند تحریم ها را بررسی کنیم، تحریم ها پس از فتنه ی 88 شدت گرفتند.

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: