چند رسانه
اخبار استان
اختصاصی خبر چگنی؛

قدیمی ترین کاسب شهر سراب دوره گفت: من از حدود سال 1332 تا کنون در مکان کنونی مشغول کسب می باشم.

کد خبر: ۲۶۷۴
تاریخ انتشار: دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۵۷

حاجی علی کرم اصفهانی قدیمی ترین کاسب شهر سراب دوره در گفتگو با خبرنگار خبر چگنی عنوان کرد: من از حدود سال 1332 تا کنون در مکان کنونی مشغول کسب می باشم.

وی با اشاره به جمعیت شهر سراب دوره بیان داشت: شهر سراب دوره تا چند سال پیش یک بخش بود و در زمان ابتدای کسب من در این بخش حدود 20 منزل مسکونی گلی وجود داشت.

اصفهانی اضافه کرد: در اطراف محل کنونی این مغازه فقط دو مغازه دیگر وجود داشت و در اطراف ما کپرهایی بودند و جاده روبر و بغل مغازه یک جاده باریک خاکی بود.

وی با اشاره در خصوص کسب خود که خوار و بار فروشی می باشد افزود: در آن زمان فقط میوه جات می فروختم و مانند الان تنوع میوه وجود نداشت در فصل گرما خربزه و هندوانه و در فصل سرما سیب و گاهی هم پرتقال می فروختم ولی هم اکنون به هر مغازه ای که در سطح شهر بروی هرگونه میوه ای در آن موجود است.

اصفهانی با بیان خاطراتی از شهر سراب دوره تصریح کرد: من از آن زمان تا کنون شاهد پیشرفت سراب دوره بوده ام. در آن زمان فقط دو اتوبوس قدیمی در خط خرم آباد – کوهدشت کار می کردند که یکی از آنها متعلق به فردی به نام شمس اله بود که مسیر قریب 100 کیلیومتری خرم آباد کوهدشت را به دلیل خاکی و خراب بودن مسیر در طول یک روز طی می کردند ولی الان با پیشرفت کشورمان از هر لحاظ مسافتها نیز کوتاه شده اند و این مسیر  در ساعتی طی می گردد.

http://upload.tehran98.com/upme/uploads/ad8d974120ea058c1.jpg

http://upload.tehran98.com/upme/uploads/ad8da6835e8cc5642.jpg

http://upload.tehran98.com/upme/uploads/ad8ddca80db7fd643.jpg

http://upload.tehran98.com/upme/uploads/ad8d28f0579fe9b74.jpg

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 0

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: