چند رسانه
اخبار استان
اختصاصی خبر چگنی؛

چشمه شهر سراب دوره پس از پر نمودن مجاری آن با سنگ و بتن گامهایی سریع رو به خشکی و نابودی بر می دارد.

کد خبر: ۲۸۱۶
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۵۸

تعدادی از اهالی قدیمی شهر سراب دوره در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری خبر چگنی در مورد چشمه سراب دوره بیان داشتند: محدوده چشمه سراب دوره از پشت کانون شروع شده و تا زیر کشتارگاه شهر سراب دوره ادامه دارد که خود محیطی به طول حدود 300 متر می باشد.

اهالی  اضافه کردند: چند سال پیش از طرف فرمانداری و شهرداری شهرستان بدون در نظر گرفتن نظریه کارشناسان ارشد امور آب استان کف این سراب را که محل زایش آب چشمه بود با زیر سازی بسیار سنگین متشکل از سنگ و و بتن مسدود نمودند که هم اکنون فرمانداری از بخشی از آن که قبلا محل رویش نیلوفرهای آبی و محل لانه سازی انواع پرندگان و محل زاد و ولد ماهی ها بود بعنوان پارکینگ استفاده می نماید.

http://upload.tehran98.com/upme/uploads/eeafcc6277bbfb131.jpg

http://upload.tehran98.com/upme/uploads/eeaf1520f90e19255.jpg

یکی از اهالی با اشاره به مصارف آب این سراب افزود: از آب این سراب در زمینهای کشاورزی شهر سراب دوره، روستاهای ریقان، مله امیری، برکه، تنگ موسی، دلبر سادات علیا و سفلی و وسطی، دلبر رکرک، جوان آباد، سبزوار، دوآب و چم دیوان استفاده شده است که متاسفانه با کارشناسی نادرست مسئولین شهرستان آب این سراب خشک گردیده و زمینهای زیر کشت محصولات آبی مسیر این رود به زمین دیم مبدل گشته اند.

http://upload.tehran98.com/upme/uploads/d525bc2d39b296cc1.jpg

http://upload.tehran98.com/upme/uploads/11e4d867c5094f0a2.jpg

http://upload.tehran98.com/upme/uploads/11e49f245354d6de3.jpg

 

حال با وضع کنونی چشمه سراب دوره باید چه کرد؟

سرابی که زمانی پرآب و باعث آبادانی محیط اطراف خود تا کیلومترها بود الان به گودالی با آب کم و آلوده مبدل گشته که خود عامل ایجاد بیماریست.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: