چند رسانه
اخبار استان
ن . م

من با فرهنگ ام ولی سایرین بی فرهنگ !

این واژه را بارها اکثر مردم در مواجه با برخوردها  ی مغایر دیدگاهشان تکرار می کنند  بدون انکه به علت واقعی رفتار انها فکر کنند. انسانها به خاطر نوع رسومی که بر تربیت انها تاثیر می گذارد در جوامع بر خورد های متفاوتی انجام می دهند واین امر باعث  بروزاختلافات مکرربین انها میگردد.

کد خبر: ۲۹
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۱ ساعت ۲۲:۳۱

متاسفانه ان زمانی که روند مهاجرت به شهرها رو به گسترش بود  تنها عاملی که مورد توجه قرار نگرفت همان مسئله ی فرهنگ سازی بود ومسولین به جای توجه به این امر ,بودجه را صرف نظم ومبلمان شهری وحذف بافت های فرسوده و....می کردند .بعداز زمانی با انگیزه تجلی رشد شهرومردم شروع به مکانیزه کردن سیستم های سطل زباله کردند. اما حال مشاهده میشود که وقتی در شهر قدم میزنیم تمام این اقدامات تبدیل به عوامل اخلال کننده نظم شده اند . اگر پیشتر مسئولین هنگام توسعه شهری, فکری هم برای توسعه فکری مهاجرین کرده بودند ، الان شاید ما به یک ساختار مشترک فرهنگی رسیده بودیم و باید و نباید های این ساختار در وجودمان به صورت امر درونی و بدیهی مبدل شده بود و دیگر مشکلات آزار همسایه و سطل زباله و آپارتمن نشینی و... وجود نداشت.

البته تا حدی در چند سال اخیر فعالان روانشناس و جامعه شناس از طریق رسانه ها و تشکل های N G O  در عرصه فرهنگ آموز شهایی را به قشرهای مختلف منجمله جوان داده اند ولی همین آموزشها بصورت نا هماهنگ باعث ایجاد فرهنگ های متعارض در یک خانواده گردید که سبب بروز تنشهای روانی و به طبع آسیبهای مربوط به خود گردید .

ناگفته نماند در کنار مسئولین نقش خود مردم برای تغییر رفتارشان بسیار پر رنگ تر از همه است مسئولین به اندازه بضاعت خود تلاششان را خواهند کرد ولی در نهایت تنها کسانی که میتوانند برای رسیدن به یک اسلوب فکری نزدیک به هم همت کنند همان مردم هستند؛ برای شروع می توان جملات "من مختارم "و "چهار دیواری اختیاری" و ... را از فرهنگ لغات ذهنیمان حذف نماییم در عوض اساس معاشرت را بر پایه گذشت ، عشق ، فداکاری  بگذاریم .

منبع خبر:

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: