چند رسانه
اخبار استان
رئیس حراست اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان:

رئیس حراست اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان گفت: استقرار کتابخانه ویسیان از اولویت های اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان است و پیگیر بحث زمین آن و ساخت کتابخانه هستیم.

کد خبر: ۹۷۸۴
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۵

میثم زندی در گفتگو با خبرچگنی، به استقرار کتابخانه در ویسیان اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از مکانهایی که برای استقرار کتابخانه در استان مشخص شده شهر ویسیان است که زمین آن برای ساخت کتابخانه آماده است ولی متاسفانه مشکلات بودجه ای برای ساخت کتابخانه وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه ویسیان با توجه به جمعیتش نیاز به کتابخانه دارد بیان داشت: پیگیر بحث زمین و ساخت کتابخانه در ویسیان هستیم و امیدواریم که هر چه سریعتر انجام شود.

رئیس حراست اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان همچنین در خصوص کتابخانه چم پلک گفت: مسئولین اداره کل کتابخانه های لرستان و فرماندار چگنی تمام تلاش خود را می کنند تا دهه فجر کتابخانه چم پلک افتتاح شود ولی چون دستگاه کتابخانه ها نهاد بهره بردار است و نهاد سازنده کتابخانه نیست، راه و شهرسازی هر چه سریعتر باید اقدام به رفع نواقص کند و به محض اینکه کتابخانه را تحویل دهد، نسبت به تجهیز و جذب نیرو اقدام می شود.

زندی با بیان اینکه سرانه مطالعه خوبی در لرستان داریم، عنوان کرد: با همکاری فرمانداری ها و سایر مسئولین مربوطه سرانه مطالعه نسبتا بالایی را با توجه به سطح دسترسی به کتابخانه ها و سرانه پایین فضای کتابخانه ها در لرستان نسبت به سایر استان ها داریم.

وی به مشکل بر سر راه کتابخانه های استان اشاره کرد و گفت: کتابخانه های استان مشکل بودجه ای دارند، نمی توان صفر تا صد کارها را دولت انجام دهد و خیرین باید پای کار باشند و ورود پیدا کنند تا این مشکل نیز حل شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: همانطوری که استان لرستان در بحث خیرین مدرسه ساز و سلامت فعال است در بحث خیرین کتابخانه هم فعال شوند و ساخت کتابخانه را بدست گیرند تا مشکلات این استان از لحاظ پایین بودن سرانه کتابخانه ای و متراژ به ازای هر نفر سریعتر حل شود و یک سرانه خوب و فضای مطالعه مناسب برای جوانان و نوجوانان ایجاد شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: