چند رسانه
اخبار استان

زمین یکی از میدان های شهر خرم آباد در اقدامی بحث بر انگیز جهت ساخت و ساز قطعه بندی شد.

کد خبر: ۹۸۰۲
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۸

 

به گزارش خبر چگنی، حوالی سال 1385-1386 بود که به علت ترافیک بالای  خیابان انقلاب خرم آباد حدفاصل مصلی الغدیر تا بیمارستان شهدای عشایر یک طرفه شد و رانندگان مجبور شدن برای رسید به مقصد از خیابان مجاور مصلی الغدیر بالا بروند بعد از دور زن یک میدان بی نام و نشان و غیر استاندارد از خیابان جلال آل احمد پایین بیایند و ادامه مسیر خود را در خیابان انقلاب ادامه دهند.

 

در این 10 سال شهروندان خرم آباد که از این مسیر عبور و مرور می کنند مجبورند یک مسیر طولانی تر بپیمایند و زمان بیشتری را صرف کنند که علاوه بر سوخت بیشتر زمان زیادی از آنان نیز تلف می شود.

 

این سالها به سرعت سپری شد و چندین شهردار در مرکز لرستان عزل و نصب شدند؛ هیچ کدام برنامه ای برای تعریض خیابان انقلاب نداشتند و عملاً مدیران ارشد نیز به علت هزینه بر بودن این طرح هیچ واکنشی نسبت به آن نداشتند.

 

در این بین بسیاری از رانندگان تاکسی نیز مجبورند برای تهیه امرار معاش خانواده و پرداخت اقساط پر بهره وام بانکی خرید خودرو  از این مسیر کج و معوج عبور کنند و گاهاً به دلیل غیر استاندارد بودن این محور همواره شاهد تصادفات گوناگون بوده اند، که در این بین خسارات زیادی را نیز متحمل شده اند.

 

صرف از این کوتاهی های صورت گرفته مسئولان شهری و استانی برای بازگشایی خیابان انقلاب خرم آباد که یکی از اصلی ترین محورهای تردد مردم خرم آباد است، توجه به زیبا سازی به این میدان بی نام و نشان در مرکز شهر خرم آباد نیز در این سال ها بی اهمیت بوده و این منظره بد قواره  بهسوهان روح شهروندانتبدیل شده است.

 

اما این روز ها رهگذران و رانندگان خرم آبادی که از کنار این میدان بی نام نشان عبور می کنند شاهد قطعه بندی آن هستند و گویا به زودی قرار است در وسط این میدان شهر خرم آباد کار ساخت و ساز صورت گیرد!

 

این اقدام در حالی است که این محدوده با توجه عبور و مرورهای فراوانی که از آن می شود ضرورت زیباسازی آن بیشتر احساس می شود و مسئولان شهری و شهرداری بیش از آن که اقدامات عمرانی در این میدان عملا آغاز شود مانع پیشروی آن باشند.

 

 

*تلاش خبرنگار پایگاه خبری سفیر افلاک جهت توضیحات شهرداری منطقه 2 خرم آباد علی رغم پیگیری های فراوان بی نتیجه ماند.

 

 جهت مشاهده تصاویر بیشتر این خبر  اینجا کلیک کنید

 

انتهای پیام/

منبع:سفیر افلاک 

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: